Vedení účetnictví Praha 9 je pro nás hračkou, neváhejte se na nás obrátit.

 

Vedení účetnictví Praha 9 je pro nás hračkou, neváhejte se na nás obrátit.

Nedávno jsem řešila zapeklité problémy jedné menší firmy, která zaměstnává asi desítku pracovníků, jejich účetní si ví rady s vedením mezd, vedením daňové evidence i podvojného účetnictví, ale potíže jí dělá kontrolní hlášení k DPH pro finanční úřad. Nabídla jsem jim vedení účetnictví s tím, že dočasně budu pro společnost pracovat pouze jako konzultant a poradce.

Na případu této firmy je vidět, že účetní se obvykle dokážou dobře zorientovat v novelách zákonů, každopádně nezvládají pojmout všechny novinky. Zvláště pokud jedna či dvě paní účetní byly zvyklé obsáhnout penzum práce v běžné pracovní době. Avšak dnes změny zákonů přicházejí v intenzivních vlnách. Pro konkrétní osoby, které zpracovávají daně, výplaty, docházku, dovolené, nemocenské, je pochopení dalších novinek přítěží. Kolikrát si musejí zkušené pracovnice brát práci takzvaně domů a ruku na srdce, kdo z vás, již jste v klasickém zaměstnaneckém poměru a práci z domova navíc vám nikdo neproplatí, si jí budete ještě přidávat. Stačí, že po návratu z práce máte ještě starosti o domácnost, děti či vnoučata, jídlo, vaření, nákupy, žehlení a před usnutím byste měli ještě studovat nová uzákonění.

Nabídla jsem tedy velmi šikovné paní účetní, že jí po několik měsíců mohu pomáhat s nástrahami a úskalími, jež jsou na ni nachystány, a ona nestíhá. Pro všechny zúčastněné v tomto školicím procesu je to výhodné. Firma má jistotu odborného zaškolení vlastní účetní, jež doposud práci vykonávala svědomitě. Paní má pocit dobře odvedené práce a současně je vděčná za proškolení v novinkách v oblasti financí a legislativy. Pro mě samozřejmě je veškerý tento kolotoč papírování a úředničiny hračkou, neboť se s podobnými překážkami potkávám denně a vím, že než dostat firmu do problémů, je jednodušší povolat odborníka na vedení účetnictví. Praha 9 je známá tím, že jich zde je málo. A už se samozřejmě těším na spolupráci, neboť kooperace s dalšími odborníky je především radost.